Huupi isikunäitus “Päeva Palee” galeriis Pallas

Galerii Pallas
02.08.2021

Päeva Palee. Huupi
4.-27.08.2021

Reedel, 6. augustil kell 18 avatakse Tartus galeriis Pallas kunstnik Huupi isikunäitus “Päeva Palee”, mis kujutab autori katset muukida kujundlikult lahti inimesest sõltumatut – ajas muutuvat värvi ning väljamõeldut ja kirjeldatavat – aega, milles me ennast mõõdame.

Väljapanek koosneb maaliseeriast, mis kombineerub värvist ja arhitektuurist, valgusest ja varjust. Teoste pealkirjadeks on kellaajad, mis tähistavad valgust ajas ja ruumis ning sümboliseerivad valguse kulgemist. Aeg ehk igapäevaselt ja pidevalt muutuv ning korduv valgus ja vari on maalidel ainsaks reaalselt eksisteerivaks elemendiks, milleks on ajavöönd UTC/GMT -6.

Maalid ei apelleeri seega inimlikule realismile; aja kulgemine on võrdeline valguse kulgemisega, sest valguse liikumise järgi arvestab inimkond – kellest valguse muutumine ei sõltu – aega ning olenevalt valgusest muutub ka nähtava ning tajutava värvi gamma.

Huupi (Evelin Zolotko) on omandanud kunstihariduse 2008 Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja 2012 Tartu Ülikooli maaliosakonnas (MA). Näitustele hakkas autor esinema 2005. aastast, pälvides koheselt MITMIKu eripreemia Tallinna Kunstihoone samanimelisel väljapanekul. Publiku ette on tänaseks jõudnud enam kui kümmekond Huupi isikunäitust ning arvukad osalemised grupinäitustel nii kodu- kui välismaal. 2016. aastal omistati Huupile maaliseeria „Plat Principal“ eest Ado Vabbe preemia. Ta on NAKi ja Tartu Kunstnike Liidu liige.

Näituse raames toimub neljapäeval, 26. augustil kell 17 artist talk Huupiga, kus kõneldakse väljapaneku sünnist, autorist, maalikunstist jpm.

Huupi isikunäitus „Päeva Palee“ jääb avatuks 27. augustini.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Pressifotod:


Huupi 2021.

 

Lisainformatsioon:
Huupi (Evelin Zolotko)
+372 55 69 48 48
evelin.zolotko@gmail.com

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas
Riia 11, Tartu
Tel: 7349954
galerii@pallasart.ee
T-L 11-18
facebook.com/GaleriiPallas


Kaanefoto: Huupi. 14:23. 2021. Õli, lõuend. Foto Huupi.