Hotell Pallase maalikunsti stipendiumi saaja esitleb elust enesest inspireeritud õdusa meeleoluga maale

Caroliina Luhamets “Raskelt kaua”

 

Hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi pälvis sel aastal Pallase maaliosakonna üliõpilane Caroliina Luhamets. Tema poolt esitatud näituseprojekt on seotud kodu olemusega ning maalidel on kujutatud inimestele tuttavaid stseene. Stipendiaadi näitust saab vaadata sügisel Tartu Kunstimajas.

Viimastel aastatel maailmas valitsev olukord on muutnud kodu olemust ning inimesed on viibinud rohkem kodus. Sellest on inspiratsiooni saanud ka käesoleva aasta stipendiaat Caroliina Luhamets. Tema näituseprojekt „Elu olu“ koosneb maalidest, millel on kujutatud koduseid ja tuttavaid momente ning mis üheskoos loovad näitusesaalist toetava keskkonna.

Caroliina Luhamets: „Minu maaliideed sünnivad elust enesest, läbi tunnetusliku lähenemise. Proovin märgata oma kodus hetki, mis tekitavad minus rahulolu ja hoitud meele ning minu siiras soov on pakkuda lohutust ja tuge läbi lihtsuse. Kõik, mis meid ümbritseb, mõjutab otseselt või kaudselt meie tundeid ja meeleolu. Seega ei soovi ma tekitada segadust või ärgitada liigseid küsimusi, vaid pakkuda vaatajale tuttavaid stseene, äratundmisrõõmu ning ergutada mõtlema kodu olemuse olulisusele.“

Hotell Pallase maalikunsti stipendiumile kandideerisid üheksa projekti kümnelt üliõpilaselt. Esitletud projektid koosnesid peamiselt maalidest, kuid lisaks sai näha ka skulptuure ja installatsioone. Teemad tulenesid objektidest ja nähtustest, millega üliõpilased on isiklikult seotud või mis neid on paelunud. Maalidel kujutati nii loodusnähtusi, tuttavaid paikasid, industriaalobjekte jm.

Stipendiaadi valis välja komisjon, kuhu kuulusid Pallase rektor Piret Viirpalu, Pallase õppeprorektor Lennart Mänd, Pallase maaliosakonna juhataja Margus Meinart, Tartu Kultuurkapitali esindaja Kristjan Silm, Hotell Pallas OÜ esindajana Alar Kroodo ning Tartu Kunstnike Liidu esindajatena Peeter Talvistu ja Elika Kiilo-Kulpsoo. Näituseprojektide valmimist juhendas Kaspar Tamsalu.

SA Tartu Kultuurkapital, Hotell Pallas ja Kõrgem Kunstikool Pallas koostöös Tartu Kunstnike Liiduga asutasid 2020. aastal hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi, soovides kaasa aidata maalikunsti arengule ning üliõpilaste loomingulisele tegevusele. Stipendium määratakse kutsutud konkursi korras ühele üliõpilasele või maksimaalselt kolmeliikmelisele grupile. Võitja pälvib lisaks 1000 euro suurusele stipendiumile võimaluse teha sügisel näitus Tartu Kunstimajas.

 

Caroliina Luhamets  “Kahevahel”

 

Kaanefotol Caroliina Luhamets “Ilu läbi elu”

07.06.2022