Hinge kaartides. Pallase tekstiiliosakonna III kursuse ühisnäitus

Hinge kaartides. Pallase tekstiiliosakonna III kursuse ühisnäitus
1.12.2022 – 7.01.2023

Neljapäeval, 1. detsembril kell 17:00 avab Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna kolmas kursus galeriis Pallas ühisnäituse “Hinge kaartides”.

Väljapanekus tuuakse vaataja ette noorte kaemusi, mis kaardistavad samavõrd autorite sise- kui välismaailma. Üheskoos avatakse hingelähedaseid teemasid, väljendades neid tekstiilikunstile omaste lahenduste ja võtetega. Teosed on sündinud kaasaegse tekstiilikunsti kursuse raames Pallase vilistlase Maryliis Teinfeldt-Grinsi juhendamisel.

Kirke Kirikall tegeleb intuitiivse heegeldamisega, luues seeläbi oma hinge kuju. Caroliina Ladva mõtiskleb, mis on allpool astumisi ja kus on nähtamatud rajad. Ülle Järv uurib loovuse pärssimist ja erinevaid faktoreid, mis seda põhjustavad. Mets on vaese mehe kasukas – Liisa Hanvere küsib, mis saab siis, kui see kasukas on väga hõredaks kulunud. Renate Eensalu pöörab tähelepanu oma emotsioonide märkamisele ja väärtustamisele. Karl Olaf Kolla teejuhiks on pühapaigad ning ühe vaiba retk läbi nende. Eliise Järve teema on hingega soojalt kaitstud ja alati ühe muutumatu pilguga vaadeldav jumalatrooni ümbrus. Grete Maruste seob omavahel heli ja materjali interaktiivses installatsioonis.

Publikuprogrammina korraldavad tudengid ühise intuitiivse heegeldamise töötoa galeriis Pallas 3. detsembril kell 13-16, juhendatud näituse autorite poolt. Eelregistreerimise link: https://forms.gle/HrVZEfo2fMf2HHwt8

Kunstnikud tänavad juhendajat Maryliis Teinfeldt-Grins.

Näitust toetab: Reklaamikompanii, Vein ja Vine.

Lisainfo:
Maryliis Teinfeldt-Grins
teinfeldt@protonmail.com
55629455

 

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas