Graafikanäitus “Sõlm” galeriis Pallas pikeneb 11. maini! Nahadisaini osakonna “Luues lugu” ja Tuuli-Mari Kaarna “Taevaruum” lõpevad laupäevaga!

Galerii Pallas
Sõlm.
Pallase meediadisaini osakonna graafikanäitus ja trükis
7.04.-11.05.2022

Graafikanäitus “Sõlm” galeriis Pallas pikeneb 11. maini!

I korruse väga mahukas väljapanekus „Sõlm“ esitletakse üliõpilaste 216 teosest koosnevat valikut, mis kõneleb viie graafikatehnika – linoollõike, litograafia, ofordi, serigraafia ja kuivnõela, kasutusloo. Kohapeal saab tutvuda ka trükitehnika protsessiga, selleks vajaminevate tööriistadega ning meediaosakonnas õppetööna valminud graafikatöödega.
7. aprillil esitleti galeriis Pallas näituse “Sõlm” avamisel ka trükist “Puutetundlik. Kaasaegne klassika”, esimest tehnikapõhisest sarjast. Kõvakaanelises 222 leheküljelises köites on näha viimaste aastate kokkuvõtet meediadisaini osakonnas tehtud parimatest graafikateostest.
Tööd on teostatud tehnikates, milleks on kuivnõel, ofort, linoollõige, serigraafia ja kivilitograafia ning on valminud õppetöö käigus. Juhendajaks ja abiks nende trükkimisel on olnud trükitehnoloogia meister Ardo Sägi. Raamatu kujundasid ja küljendasid vilistlased Kaidi Marii Kütt ja Maris Kaskmann.
Pallase meediadisaini tudengite ja osakonna tööd tutvustav trükis “Puutetundlik. Kaasaegne klassika” on eesti- ja inglisekeelne, limiteeeritud tiraažis ning saadaval galeriis Pallas.

Pallase tudeng võib arenguetappe lugeda sõlmedes. Sõlm aitab jõuda algusest lõppu ning siis lõpust uue alguseni – see on vajalik vahend terviku sõlmimiseks. Iga õpitav graafikatehnika on köis, mille tudeng kõigepealt lahti harutama õpib enne, kui uuesti kokku seob.
Alustatakse rahust ja vaikusest. Sõlmi mööda liikudes toimub areng, avanemine ning seejärel jõutakse lõppu, mis ei tähenda hävingut, vaid pöördepunkti. Sõlm ühendab lõpu algusega, jõudes taassünnini, vajaliku muutuseni.
Kauguse ja kiiruse mõõtmine toimub kommunikatsioonis ning disainis loomingulise ühikuga “Sõlm”. Ajal, mil kogu disainimaailm on põhiliselt arvutiekraanidel, tutvustakse näitusel klassikalisi graafikatehnikaid kui erinevate meediumide ühendajaid. Vaatajale antakse võimalus kogeda graafika lõputuid võimalusi, tunda käsitsi trükkimise ainulaadsust ja näha esitletud tehnikate kasvavat väärtust.
Näituse meeskond: meediadisaini III ja IV kursus, tööde juhendajad: Jaanus Eensalu, Tiit Pähnapuu, Ardo Sägi, Mart Männik, Marko Kekišev.
Graafikanäitus “Sõlm” jääb galeriis Pallas külastajatele avatuks 11. maini.

Lisainformatsioon:
Ardo Sägi
Trükitehnoloogia meister / lektor / Technical Assistant / Lecturer
Meediadisaini osakond / Department of Media Design
Kõrgem Kunstikool Pallas / Pallas University of Applied Sciences
+372 733 8974
ardo.sagi@pallasart.ee

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

 

Kaanefoto meediadisaini osakond

27.04.2022