Galeriis Pallas näeb tagasivaadet Aiti Valki loomingule

Toimumata jäänud näitus.
Tagasivaade Aiti Valki loomingule
6.-22. mai 2021

Neljapäevast, 6. maist on galerii Pallas keldriruumides avatud Pallase vilistlase Aiti Valki väljapanek „Toimumata jäänud näitus“.

Aiti Valk lõpetas Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna 2019. aastal, kuid hukkus veel sama aastanumbri sees. Sellele vaatamata jõudis ta elu jooksul loominguliselt palju korda saata. Valk oli äärmiselt soe, andekas ning produktiivne noormees, kes väärib, et tema teosed vaatajani tuuakse. Väljapanekus on eksponeeritud kunstniku mitmekülgne, värvikas ja musta huumoriga vürtsitatud looming alates skulptuuraalsetest objektidest kuni fantaasiarohkete digimaalide ning joonistusteni.

Väljavõtteid Aiti sõprade meenutustest:

“Alati kui uksest sisenesid muutus ruumis midagi, Maagia! Õhk läks kergemaks ja tundus nagu lõpuks saab hingata. Lõpuks ometi saab hingata!”

“Pärast Aiti lahkumist lugesin ta armastuskirju ja leidsin ühest ta mõtted, mis saadavad mind kogu elu. Ta kirjutas: “Ning loodan, et saad aru, et minevik on targem tahapoole jätta. Mineviku vead vähemalt. Ainult nendele keskendudes ei märka me, mis olevikus/tulevikus toimub. Oled mulle kallis.”“

Näitus on valminud kunstniku perekonna, korporatsioon Fraternitas Estica ja Kõrgema Kunstikooli Pallas toetusel.

Lisainformatsioon:

Gertrud Kinna
gertrudkinna92@gmail.com
+372 5887 5361

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18 Riia 11, Tartu

 

Kaanefoto Aiti Valk “Balloon”