Galeriis Pallas avatakse Õie Holmi näitus “Maskeraad”

Reedel, 22. märtsil kell 17 avatakse Tartus galerii Pallas II korruse projektiruumis Õie Holmi näitus “Maskeraad”, kus kunstnik vastandab süngeid eluhetki värvirikkuse ja fantaasiaga. Väljapanekus on eksponeeritud skulptuurid, maskid ja ka üks autentne surimask.

Holmi sõnul oli näituse ajendiks ansambli Winny Puhh kontsertetendus “Kuuse lõhna täis on tuba”, mille tarvis valmisid fantaasiarikkad maskid ansambli liikmetele. Soovist põhjalikumalt tundma õppida maskitegemise kunsti ja kasutada nägu oma skulptuurikunstis, sündis elu ettearvamatuse tõttu midagi enamat.

“Maskeraadi” puhul on tegemist Tartu 2024 kultuuripealinna Ellujäämise Kunstide lisaprogrammi kuuluva näitusega, mis autori sõnul räägib samuti ellujäämisest läbi tema isikliku vaatenurga.

“Ellujäämise kunst on minu meelest rasketel momentidel tegeleda asjadega, mis toovad endas ja ka teistes välja naeru. Isegi siis, kui seda ei peeta heaks tavaks ja kriitikuid leidub palju, tee, mida iganes sa tegema pead, et ellu jääda,” ütles Õie Holm näituse temaatikat kommenteerides.

“Näitusel näitan publikule päris surimaski ja räägin selle võtmise kogemusest ning tõstatan küsimuse, mis tegelane minus praegusel eluperioodil peitub, kes ma olen või olla tahan,” lisas Holm.

Õie Holm (s 1992) lõpetas 2018. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuri eriala ja omandas 2022. aastal illustreerija viienda taseme kutse. Holm kuulub Tartu Kunstnike Liitu. Näitus “Maskeraad” galeriis Pallas on kunstniku teine isikunäitus.

“Maskeraad” galeriis Pallas (Riia 11, Tartu) on avatud 20. aprillini.

Lisainfo:
Õie Holm
oieholmart@gmail.com

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+3727349954
T-L 11-18
Riia 11, Tartu
www.facebook.com/GaleriiPallas

Kaanefoto: Õie Holm ateljees. Foto Anni Julge.