Galeriis Pallas avatakse 1. detsembril “ELUOLULINE. ETeKL aastanäitus ja aastapreemiate laureaadid 2021”

ELUOLULINE
ETeKL aastanäitus ja aastapreemiate laureaadid 2021
2.12.2022-7.01.2023
I korrus ja kelder Galeriis Pallas

Näituse avamine 1. detsembril kell 17. Avamisele eelneb kell 16.30 Tartu Valla stipendiumi pidulik üleandmine Pallase parimale tekstiilitudengile.

Eesti Tekstiilikunstnike Liit kutsub mõtlema sellele, mis on elus oluline. 1. detsembril avaneb Tartus galeriis Pallas liidu aastanäitus ELUOLULINE, mis tutvustab ka tänavu välja antud liidu aastapreemiate laureaatide loomingut.

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu uue aastanäituse teemale mõeldes keskendusime sellele, mis on elus oluline. Mis on ELU jaoks OLULINE?

ELUOLU on viimastel aastatel olnud täis mitmesuguseid muutusi. Mõnikord tekitavad uuendused rahutust, teisalt on muutused ühiskonnas võimalus ümber hinnata, mis on oluline. Kui kõik on ümberringi liikumises, vajame põhilisi väärtusi, teadmisi, oskusi, mis pidepunkti annavad.

Mis on ELUs kõige OLUlisem? On need sisemised või välised väärtused, mis toovad hingerahu? Mis on tegevused, mis toovad kosutust nii vaimule kui füüsisele? Mis aitab inimesel tagasi tulla iseenda juurde? Aga looduse ja keskkonna juurde? Mis on need põhiväärtused, mis oma püsivuses annavad enesekindlust muutlikus ajas?

Näitusel osalevad autorid: Susana Cereja, Reena Curphey, Maryliis Teinfeldt-Grins, Ehalill Halliste, Sigrid Huik, Eva Jakovits, Maddi Kaī (Mari Seger), Mariann Kallas, Brigita Kasemets, Heli Kelt, Maasike Maasik, Epp Mardi, Johanna Mauer, Juulia Aleksandra Mikson, Merike Männi, Marin Nooni, Aet Ollisaar, Kadi Pajupuu, Ene Pars, Erika Pedak, Tambet Pedak, Liis Pihlik, Marilyn Piirsalu, Tiina Puhkan, Ülle Raadik, Anu Raud, Tuuli Reinsoo, Merike Roodla, Ilme Rätsep, Kirill Safonov/Ljudmila Swarzcewskaja, Zane Shumeiko/ Claudia Marcela Diaz Reyes, Aune Taamal, Reet Talimaa, Milvi Thalheim, Liisa Torsus, Birgit Wagner.

Näitusel esitletakse Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastapreemiate laureaatide teoseid. 2021. aasta loominguliste saavutuste eest tunnustati parimaid tegijaid kolmes kategoorias. Aasta Tekstiilikunstnik 2021 on Krista Leesi jätkuvalt kõrgvormis teostatud teravmeelse ja tõlgenduste rohke isiknäituse eest Tartu Kunstimuuseumis. Aasta Noor Tekstiilikunstnik 2021 on Ingrid Helena Pajo veenva tervikliku ja lõpuni läbitunnetatud uurimuse eest „ Labased tunnetused. Kangakudumine kui naasmine materjali“ (EKA, juhendaja Eik Hermann). Tunnustuse Aasta Tekstiilitegu 2021 pälvis Hiiumaal Reigi pastoraadis toimunud tekstiilikunstnikke kaasav näitus “Genius Loci II. Legend 1781“, kuraatorid Maret Kukkur ja Kalli Sein. ETeKL on aastapreemiaid välja andnud alates 1996. aastast, täpsem ülevaade preemiate kohta on leitav liidu kodulehel: https://www.tekstiilikunst.ee/tekstiilipreemiad

Näitust korraldab ETeKL juhatus. Näituse kujundaja on Madis Liplap, graafiline kujundus Kadi Pajupuult.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kõrgem Kunstikool Pallas.

Lisainfo:
Aet Ollisaar
Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhataja
tekstiilikunst@gmail.com
5067281

 

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

 

Kaanefoto Epp Mardi “KODU”, detail, 2022