Galerii Pallas osaleb Tartu kunstinädalal

10.–14. jaanuaril algab Tartu galeriides ja muuseumides esimest korda kunstiürituste sari Tartu Kunstinädal. Nädala jooksul toimuvad erinevad kunstituurid, kohtumised kunstnikega ja avatakse mitu uut näitust.

„Tartu Kunstinädal loob kõik need võimalused, et iga kuu uute kunstivormide, kunstnike ja teiste kunstikülastajatega tutvuda ning seeläbi Tartut avastada. Meil on siin suurte muuseumide kõrval ka mitu väikest, aga tublit galeriid, kes hea meelega uusi inimesi külla ootavad. Ma arvan, et Kunstinädala programm on piisavalt tihe ja mitmekesine, et kõik leiavad sealt endale midagi meelepärast,” sõnas Kogo galerii programmijuht Stella Mõttus.

Tartu Kunstinädal hakkab toimuma iga kuu teisel nädalal. Kõik Kunstinädala üritused on tasuta või muuseumipiletiga. Kunstinädalaga käib kaasas uus Tartu kunstikaart, mis on saadaval igas Tartu kunstiasutuses.

Foto: Reet Pulk-Piatkowska

„Panime kõigi Tartu kunstiasutustega pead kokku ning leidsime, et kuigi Tartu on täis erinevaid galeriisid ja muuseume, on info meie programmist linnarahva jaoks väga katkendlik. Nüüdsest on meil kõiki Tartu kunstiasutusi ühendav katusorganisatsioon, mille alt on kõigi näituse- ja publikuprogrammi jälgimine palju lihtsam,” selgitas Mõttus.

Jaanuarikuise Kunstinädala programmis osalevad Jakobi galerii, Tartu Kunstimaja, Kogo galerii ja HAKI galerii eesti- ja ingliskeelsete ekskursioonidega, Tartmus David Vseviovi loenguga ning R galeriis avatakse Marilyn Piirsalu graafikanäitus, Galeriis Pallas kaks skulptuuritudengite ja üks vilistlaste näitus, Promenaadiviies Heiki Leisi fotonäitus, Tampere maja galeriis Laura Kaasiku tekstiilinäitus ja Aparaaditehase rõdugaleriis TYPA residentuurikunstniku Liis Ringi uus näitus koos Underground Foresti live-etteastega.

REEDE 12.01
– 17:00 / Galerii Pallas / Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna 3. kursuse tudengite grupinäituse “Varjuküljed” avamine. Näituse kuraator on Stella Mõttus
– 17:00 / Galerii Pallas / Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna 4. kursuse tudengite grupinäituse avamine. Kuraator on Anne Rudanovski
– 17:00 / Galerii Pallas / Tiina Kraavi ja Kerli Jõgi ühisnäituse avamine

Täpsem programm on leitav https://fb.me/e/1hI6Fy24o

Lisainfo:
Stella Mõttus
+372 55999609
tartuartweek@gmail.com