Fotograafia osakonna vilistlaste kokkutuleku näitus galeriis Pallas

ÕPPE ÕUD. Pallase fotoosakonna vilistlaste kokkutuleku näitus
Avatud kuni 28.05.2022

Tartus galeriis Pallas on 28. maini avatud Kõrgema Kunstikooli Pallas fotograafia osakonna vilistlaste esimene kokkutuleku näitus “ÕPPE ÕUD”.

Kokkutuleku formaadis sisaldub üritus mitu head aastat igapäevaselt — sessi ajal ka öiselt — koos õppinud inimesed taas kokku tuua. Näha, kes aastatega kui palju muutunud ja mis suunas ning kuulda, kellel kui mitu last peres kasvamas. See kõik on väga vilistlaste grupi sisene elamus. “ÕPPE ÕUD” avab end siiski ka väljapoole — kõik kokku tulijad tõid kaasa ühe foto/seeria, mis näitusena külastajatele avatuks jääb.

Ürituses kokku tulla sisaldub ka lahku jäämine. Mitte kõigil pole võimalik kohale tulla. Paraku ei jõua ka kutse kõigini. Perioodil 2001-2021 on fotoosakonna lõpetanud 146 diplomeeritud fotograafi, kokkutuleku näitusel on esindatud paarkümmend inimest. Aga algus on tehtud ja mõte järgmisest kohtumise vormist õhus.

Toonase Tartu Kunstikooli, nüüdse Pallase fotoosakonnale pani aluse Vallo Kalamees 1997. aastal. Koos Toomas Kalve ja Peeter Linnapiga on osakonna nägu kujundatud nüüdseks juba veerand sajandit.

Näitusel esinevad Siim Vahur, Erge Jõgela, Eneli Luts, Renee Altrov, Liina Soosaar, Lilli Tölp, Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Madis Kats, Diana Tamane, Liis Karu, Mari Männa, Imre Malva, Ahto Sooaru, Käty Tarkpea, Taavi Piibemann, Kalev Saar, mitmed nostalgia-fotoseina panustajad ja mitte-vilistlasena Toomas Thetloff.

Lisainformatsioon:
Taavi Piibemann
Näituse kuraator
taavi.piibemann@gmail.com
+372 5564 0998

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas