Festival Tartu Interdistsiplinaar kutsub galeriisse Pallas vaatama, osalema ja kogema

Pilt, heli, tekst, liikumine, ruum, interaktiivsus, tehnoloogia, osalus 

23.-27. augustil toimub galerii Pallase ja Tartu Uue Teatri saalides valdkondadevahelise kunsti festival Tartu Interdistsiplinaar. Teist korda toimuv [TI] ühendab kunstiliikide vahealadel tegutsevaid kunstnikke ning festival pakub publikule interaktiivseid elamusi, mis tõukuvad teadusest, tehnoloogiast, muusikast, etenduskunstist, kujutavast kunstist ning paljust muust.

Näitus “Vaheruum // Liminal space” [tasuta]
Avamine 23. augustil kl 16.00
Galeriisse Pallas paigutuvad festivali ajaks viis projekti, mis hõlmavad nii kujutavat kunsti, rakenduskunsti kui heliinstallatsioone Saksa, Austria, Hispaania ja Eesti kunstnikelt -“Vaheruum // Liminal space” pakub võimalust kogeda valguse ja varju kõla, kirjeldada oma unistusi ning lasta end naerutada absurdihuumoril. Näitusel esinevad Kerstin Reyer, Simone Barlian, Sophie Netzer, Theresa Muhl, Uwe Schloen, Raquel Ruiz Fraile, Hannes Einpaul. Väljapanekut galerii kolmel korrusel saab külastada 17. septembrini.
Lisaks saab osa võtta Saksa/Austria kunstnikegrupi raumarbeiterinneni linnaruumi rännak-performance’ist “LiveWalk” (23.08), Hispaania kunstniku Raquel Ruiz Fraile performance’ist “Bailando cosidos / Dancing while stiched” (24.08) ning liikumishuvilistele on programmis tantsu- ja meediakunstnike Roosna & Flaki töötuba “Responsive Body – Responsive Technologies” (25.08).

Etenduskunsti programm
Tartu Uue Teatri saalides saab näha installatiivset ja kõiki meeli rakendavat etenduskunsti Luulurilt, Roomet Jakapilt, Henri Hütilt, Külli Roosnalt & Kenneth Flakilt, Erik Alaloogalt, Riina Varolilt ja teistelt. Festivalile paneb puntki nüüdismuusikaansambel U:, kes toob koostöös eˉlektroniga liitreaalsuse abil publikuni osa eesti-kanada helilooja Udo Kasemetsa multimeediateosest “Timetrip to Big Bang and Back” (1992).
Festivali programm seob kokku mee, kehad, hammasrattad ja kosmose ning seab selle kõige sümbioosi tehnoloogiaga.

Tartu Interdistsiplinaari peakorraldaja on Krista Ojasaar ning programmi kureerijad Riina Oruaas, Henri Hütt ja Enriko Mäsak.
Kogu ajakava leitav siit: www.interdistsiplinaar.ee/
Pileteid saab soetada siin: www.fienta.com/et?country=ee&q=tartu%20interdistsiplinaar
Rohkem infot Facebookis: www.facebook.com/Interdistsiplinaar

 

Lisainfo:
Lisanna Annus
[TI] kommunikatsioon
lisanna@interdistsiplinaar.ee
+372 53 007 522

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

 

Kaanefoto pildi autor Rene Jakobson

16.08.2022