Eesti Disainerite Liidu tootedisainiauhinna BRUNO 2020 II vooru on jõudnud ka kaks pallaslast

Eesti Disainerite Liit (EDL) on loomeliit, mis ühendab sadakond eesti toote-, tekstiili., moe- ja graafilist disainerit. EDL peab oma ülesandeks disainiteadlikkuse kasvatamist ühiskonnas; disaineritele elukestvat enesetäiendamise pakkumist ning disainerite õiguste eest seismist. EDL korraldab regulaarselt harivaid loenguid, töötubasid, konkursse.
Alates 2006 annab EDL välja tootedisainiauhinda BRUNO. Koos MTÜ-ga Disainiöö korraldab EDL alates 2006.aastast disainifestivali Disainiöö.
Sel aastal on BRUNO II vooru jõudnud ka kaks pallaslast:

Pallase vilistlase ja tekstiiliosakonna lektori Kairi Lentsiuse sõrmus Versus. Sõrmus on lõigatud torulaseriga 1mm paksust roostevaba terasest. Sõrmustel on erinevad läbimõõdud: Ø16mm, 17mm ja 18mm. Ehe on mitut pidi kantav ning sobib kandmiseks nii meestele kui ka naistele. Sõrmus Versus valmis Lentsius brändi 2019 kevadise ehtekollektsiooni osana.

 

Pallase mööblidisaini osakonna III kursuse tudengi Andre Maisväli taburet Punu. Taburet Punu on valmistatud puidust ning selle alumine osa on täies ulatuses treitud ning seest õõnes, et vähendada kaalu. Ülemine osa on tehtud kuuest erinevast puit liimkilbist, mis on omavahel kokku pandud domino-tüüblitega. Küljed ja pealmine osa spoonitud. Ideeks oli valmistada taburet, mis toimib nagu mänguasi “jonnipunn”. Taburet aitab hoida head rühti ning treenib ühtlasi ka kõhu- ja seljalihaseid.

Tootedisainiauhinna BRUNO võitjad tehakse teatavaks Disainiööl, Eesti disainiauhindade galal 18.09 Põhjalas.
  • Tootedisaini auhind Bruno antakse väljapaistva toote või -tooteseeria eest, mis on valminud kas disaineri enda initsiatiivil, tiimitööna või tootja/tellija tellimustöö tulemusena.
  • Hindamisele kvalifitseerub viimase kahe aasta jooksul loodud tootmisvalmis prototüüp või tootmises olev tööstustoode või tiraźeeritav tooteseeria.
  • Taotluse disainiauhinna saamiseks võivad esitada kõik Eesti Vabariigis registreeritud ettevõtete ja/või alalist elukohta ning elamis- ja tööluba omavate autorite poolt loodud tööd.
  • Hindamise objektiks on selgitustega toote foto(d). Zürii valib välja interneti kaudu nominendid, kes pääsevad II vooru ja esitavad lõplikuks hindamiseks oma tooted disainiauhindade näitusele. Väljavalitud nominentide tööd pääsevad disaini aastaraamatusse.

Tootedisainiauhind BRUNO antakse välja kolmes kategoorias: elukeskkondliku toote disain, elustiili toote disain ja insenertehnilise toote disain.

Auhinnafond on 9000 € :

Auhindade ülene tunnustus ELUMUUTVA DISAINI AUHIND antakse välja kõige suurema mõjuga disaintootele, mille puhul hinnatakse võimekust aktuaalsete kriisiolukordadele lahendusi leida; ette näha tuleviku stsenaariume ja muudatusi ühiskonnas; võimet luua radikaalseid muutusi meie igapäevaellu ja positiivset elustiili muutust. Elumuutva disaini auhinnale ei saa kandideerida; zürii teeb valiku nominentide hulgast.  

BRUNO rahvusvahelisse züriisse kuuluvad: Katie Dominy (UK), Kinge Gardien (Holland), Maarja Mõtus (Eesti), Ubaldo Spina (Itaalia), Reet Aus (Eesti).