Baltimaade suurima ärifestivali sTARTUp Day 2021 toimumispaiga kujundab Kõrgem Kunstikool Pallas.

Pallase üliõpilasesinduse eestvedamisel toimus 2020. aastal kohtumine ja algas koostöö, mis tipneb 25.-27. augustil Eesti Rahva Muuseumis toimuval sTARTUp Day festivalil. Kuna festival on kasvanud ja aina edukamaks muutunud, siis sooviti kujunduse osas uut ja huvitavat joont leida, mis ühtiks festivali olemasoleva visuaalse lahendusega. Pallase koostööettepanek tuli seega täpselt õigel ajal.  

Pallaslaste kujundada on festivali animatsioonid ja lavad, Viinaköögi ümbruses asuvad puhkealad ning lisaks luuakse installatsioon festivali peasissekäigu juurde (ERM-i sillaalune sissepääs). Kujundamiseks kasutatakse  jätkusuutlikku korraldust silmas pidades taaskasutatavaid materjale või materjale, mida korraldusmeeskond saab tulevikus muudel eesmärkidel kasutada. sTARTUp Day mõõtmetega festivali toimumispaiga kujundamine on suur vastutus, aga ka privileeg. Hindamatu väärtusega on tudengitele nii kogemus kui ka loodavad kontaktid. 

sTARTUp Day peakorraldaja Marili Vihmann: “sTARTUp Day tahab tekitada tõelist festivali tunnetust kõigile osalejatele ja seetõttu on Pallase tudengite loovad ideed ning lahendused lausa hädavajalikud. Esimest korda korraldame festivali suvel, mis on loonud väga palju uusi võimalusi dekoratiivseteks lahendusteks. Ma olen üllatanud, kui ägedaid asju suudavad Pallase tudengid välja mõelda ja kui hästi nad tabavad sTARTUp Day olemust.” Marili lisas veel koostöö kohta: “Olen kindel, et sTARTUp Day-l osalemine saab olema just tänu Pallase tudengitele palju põnevam. Oleme oma meeskonnaga tänulikud Pallaslastele panuse eest, et Baltimaade suurim ärifestival saaks toimuda.” 

Kujundusmeeskonna loomiseks korraldati Pallases konkurss ja meeskonda, mille tööd juhib Pallase peakunstnik Madis Liplap, kuuluvad: Andre Maisväli ja Grete Lehemaa (mööblidisaini osakonnast), Danil Taro ja Anett Tõnismäe (meediadisaini osakonnast), Kristiina Saaron (tekstiiliosakonnast) ja Erika Aasa (maaliosakonnast). Kujunduse ülespanekul on abiks sTARTUp Day paljud vabatahtlikud. 

sTARTUp Day 2021 toimub Eesti Rahva Muuseumis 25.-27. augustil 2021. 

 

Lisainfo: 
Maiken Austin 
Kõrgem Kunstikool Pallas 
Avalike suhete juht 
5323 0069