Avatakse Eesti Kujurite Ühenduse ja Pallase skulptuuriosakonna ühisnäitus “KAHEKÕNE“ 

“KAHEKÕNE“
Eesti Kujurite Ühenduse ja Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna ühisnäitus

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses, Tallinna mnt.3b, Rapla
Näitus on avatud 08.04-30.04. 2023. T – P kell 15.00 – 18.00
Suurel reedel 7.04 ja esmaspäeviti suletud
Avamine 06.04. kell 18.00.

6.aprillil kell 18.00. avatakse Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses Eesti Kujurite Ühenduse ja Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna ühisnäitus “KAHEKÕNE“.

Eesti Kujurite Ühenduse Pallase õppejõududest liikmete ja üliõpilaste vahelises loomingulises dialoogis astuvad tudengid vestlusesse õppejõu teose või loomingulise käekirjaga, vastates omapoolse kunstiteosega. Tekkinud tähenduste voogu on kaasatud vaataja – vestluspartneri ja tunnistajana.

“Õppimine on võimalik siis, kui toimub koosmõtlemine”, ütleb Pallase skulptuuriosakonna juhataja Anne Rudanovski. “Sõna “dialoog” kreekakeelset algupära (dia+logos) uurides võib öelda, et sisuliselt on kahekõne tähendusvoog, vestlus, kus mõeldakse koos. See tähendab, et oma arvamusi ei peeta lõplikuks. Astudes eemale valmispandud mõttekäikudest võib kuulda võimalusi, mis lihtsalt tulenevad suhetest teistega – võimalusi, mida muidu poleks juhtunud.”*

Pallases korraldati õppejõudude ja üliõpilaste ühiseid ülesastumisi juba sada aastat tagasi. 21. sajandi Pallase skulptuuriosakond on avatud, demokraatlik suhtluskeskkond, kus vertikaalse õpetamismudeli on välja vahetanud paindlik ja üha uuesti vormuv interaktsoonivõrgustik. Küsimus skulptuurist oma ajas huvitab endiselt nii üliõpilasi kui professionaale. Selles suhtluses on elektrit ja lävimised mõjutavad eesti skulptuuri tulevikuruumi.

Näitusel osalevad: Elo Liiv, Villu Jaanisoo, Leena Kuutma, Paul Mänd, Terje Ojaver, Berit Talpsepp-Jaanisoo ja Helli Aas, Toomas Bent, Rasmus Hirv, Raigo Kannike, Viktor Kiss, Helene Lüüsi, Elena Madaminova, Ketter Mägi, Tõru-Tõnn Parts, Lotta Karoliina Räsänen, Andreas Tukmann, Carmen Ööbik.

Näituse töögrupp:
Kureerimine: Liina Kinks, Leena Kuutma.
Kujundus: Viktor Kiss.
Graafiline kujundus: Helli Aas, Kert Elliott Mägi.
Valguskujundus: Kati Kerstna

Rohkem infot:
Kõrgema Kunstikooli Pallas õppejõud ja Eesti Kujurite Ühenduse liige Leena Kuutma tel. +(372) 5296820, Leena.Kuutma@pallasart.ee

*Rohkem mõtteid teemal: “Dialogue and the art of thinking together”, William Isaacs

 

03.04.2023