Andres Sütevaka juubelinäitus „Poolel teel maailma lõpu alleel” galeriis Pallas

Reedel, 15. juulil kell 17 avatakse galeriis Pallas Andres Sütevaka viiekümnendale juubelile pühendatud isikunäitus „Poolel teel maailma lõpu alleel”.

Tegemist on kaheosalise projekti lõppakordiga – käesolev ekspositsioon on kevadel Pärnu Linnagaleriis toimunud Andres Sütevaka isikunäituse suurejooneline edasiarendus. „Kolme aastakümmet hõlmav valik lähtub põhimõttest, et iga etapp on olnud vajalik loomingulise järjepidevuse hoidmiseks ja kunstiküpsuse saavutamiseks. Sellest ajendatuna oleme publiku ette toonud nii varasemad ja skandaalsemad tööd kui ka kunstniku kõige värskema maaliloomingu, mida avalikkus seni veel näinud ei ole,“ on märkinud kuraator Kadri Asmer.

Näituse põhifookused on eksperimenteerivatel 1990. aastatel ning alates 2000. aastatest domineerivaks saanud abstraktsel maaliloomingul. Omaette liini moodustab keraamika, mille juurde jõudis Sütevaka tudeerides ja töötades Barcelonas aastatel 2014–2021. „Kunstniku loominguline teekond on möödunud Tartus, Pärnus, Tallinnas ja Hispaanias, millest tingituna tuleb tema loodut vaadelda kindlasti ka ümbritsevast keskkonnast lähtuvalt,“ on lisanud kaaskuraator Mareli Reinhold. Andres Sütevaka kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu, Eesti Kunstnike Liitu ja Kataloonia Keraamikute Liitu.

Andres Sütevaka juubelinäitus „Poolel teel maailma lõpu alleel” jääb avatuks kuni 13. augustini 2022. Kuraatorituur toimub 6. augustil kl 15.

Täname: Margus Annuk, Siim Asmer, Tanel Asmer, Sarah Epping, Toomas Griin, Marko Kompus, Reigo Kuivjõgi, Andres Kull, Taavi Kull, Rene Kuulmann, Lii Lensment, Ants Liigus, Joosep Matjus, Alar Nurkse, Inge Paju, Janika Press, Tiit Pruuli, Margus Punab, Priidu Pärna, Pille Raag, Kärt Tammjärv, Indrek Truija, Taago Tubin, Üllar Varik.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.

 

Lisainfo:

Kadri Asmer, kadri.asmer@gmail.com, 529 9994

Mareli Reinhold, mareli.reinhold@gmail.com, 5300 8134

 

Galerii Pallas

galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu

facebook.com/GaleriiPallas

 

Kaanefoto: Andres Sütevaka. Hispaania rannikul. 2016. Erakogu.

08.07.2022