Aju, kaasa / Brain, to-go. Pallase tudengid ja vilistlased galeriis Pallas

Galerii Pallas
Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengite ja vilistlaste ühisnäitus
„Aju, kaasa / Brain, to-go“

“Aju, kaasa / Brain, to-go” avab reedel, 22. septembril kl 17 uksed kultuurilisele dialoogile, kus küsimused saavad vastused ja vastused tekitavad uusi küsimusi.

Grupinäitus “Aju, kaasa / Brain, to-go” esindab meie praegust ajahetke – postmodernism, metamodernism ja kuraatorite loodud termin “de-post-human” kohtuvad, et jäädvustada kunsti arengut ja õhus lendlevat ärevust. Käesolev väljapanek esitleb töid, mis seovad kunsti, tehnoloogiat ja illusioone ning pakub vaatajale näitusekogemust, kus avaneb võimalus otsida, küsida ja fantaseerida kunsti tuleviku ja eri stsenaariumite üle.

Haarates elemente nii minevikust kui ka olevikust saab spekuleerida edasisest ühiskonna käekäigust. „Kunst on alati olnud ajaloo kirjutamisel üheks oluliseks allikaks. Toimumas on muutused ja näitusega soovime seda tunnet fikseerida – midagi suurt on tulemas, “ arutlevad väljapaneku korraldajad Liina Kinks ja Viktor Kiss.

Näituse nimi „Aju, kaasa / Brain, to-go“ on inspireeritud meid ümbritseva elu kiirest tempost, milles sageli ei ole aega peatumiseks ega süvitsi mõtlemiseks. Peatumine, vaatamine ja mõtlemine on olulisteks tegevusteks, et vahet teha reaalsusel ja ajule mängitud vingerpussidel.

Näitusel osalevad Pallase tudengid ja vilistlased Rain Avarmaa (fotograafiaosakond), Mari Frühling (maaliosakond), Dmitry Gorbushin (skulptuuriosakond 2018), Viktor Kiss (skulptuuriosakond), Sofia Lanman (tekstiiliosakond), Anni Mets (maaliosakond 2022), Jelizaveta Pratkunas (skulptuuriosakond 2018), Kerttu Rebane (nahadisainiosakond 2023), Helen Strom (nahadisainiosakond 2023).

„Aju, kaasa / Brain, to-go“ lõppeb muusikalise õhtuga laupäeval, 21. oktoobril kell 16.00.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Kõrgem Kunstikool Pallas ja Viktor Kiss ART OÜ.

Täname: Piret Viirpalu, Rasmus Eist, Dmitry Gorbushin, Reet Pulk-Piatkowska, Madis Liplap, Indrek Grigor, Rain Avarmaa, Mari Frühling, Sofia Lanman, Anni Mets, Jelizaveta Pratkunas, Kerttu Rebane, Helen Strom.

Lisainfo:
Liina Kinks
Liina.Kinks@pallasart.ee
+37253329654

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

Kaanefoto: Liina Kinks, Viktor Kiss. Aju, kaasa / Brain, to-go, 2023.