“Aasta 2020 Kultuuritegu” – Tuleviku Tegija on Pallase fotograafia osakonna vilistlane ja õppejõud Andero Kalju

Pallase Fotograafia osakonna äsjane lõpetaja ja nüüdne drooni-, 360-kraadise ja interaktiivse fotograafia õppejõud Andero Kalju sai Kultuuriministeeriumi/Eesti Kultuuri Koja “Aasta 2020 Tulevikutegija” kategoorias Laureaadiks. 

Fotoosakonna juhataja professor Peeter Linnap kirjutab oma infokirjas: “Alles see oli kui meie noor allveefotograafia õppejõud Pillery Teesalu triumfeeris Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi Aasta Õpetaja konkursil, jõudes 3 parima hulka. Nüüd saime uudise, et meie noor droonifoto õppejõud Andero Kalju jõudis Eesti Kultuuriministeeriumi ja Eesti Kultuuri Koja konkursi “Aasta 2020 Kultuuritegu” – Tuleviku tegija 2020 kategoorias lausa esikohale – ta sai selle laureaadiks!”

Eesti Kultuuri Koja ja Kultuuriministeeriumi auhind Kultuuri Tegu sisaldas 2022. aastal esimest korda kategooriat Tuleviku Tegija. Auhinna eesmärgiks on tunnustada noort (vanuses 7-26) – loovisikut või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikku vaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Postimehe TV ülekanne – https://arvamus.postimees.ee/…/eesti-kultuuri-koja…

Andero videoesitlust näidati Teaduste Akadeemia Saalis – algusega üldises videostriimis – 7.28.16

Andero Kalju lõpetas Pallase fotoosakonna 2020. aastal ning tema lõputöö “Linnu Eesti” pälvis Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu stipendiumi. Sellest ajast peale on Andero fotoosakonnas andnud drooni-, 360-kraadise ja interaktiivse fotograafia loenguid.

Õnnitlused Anderole ja fotograafia osakonnale!

 

23.11.2021