Aet Ollisaar pälvis Kristjan Raua nimelise preemia 

20. mail anti Tallinna Raekojas toimunud pidulikul tseremoonial üle 2024. aasta Kristjan Raua nimelised preemiad, millest ühe pälvis ka Pallase tekstiiliosakonna juhataja ja professor Aet Ollisaar, keda tunnustati silmapaistvalt särava loomingulise tegevuse eest 2023. aastal. Kevade alguses pälvis Aet ka Aasta Tekstiilikunstnik 2023 tunnustuse. 

Kristjan Raua preemad suurusega 2800 eurot ning Enn Johannese kujundatud ja Margus Kadariku teostatud medalid pälvis 52 kunstnikest ja kunstiteadlastest nominendi hulgast vaid neli. Lisaks Aet Ollisaarele tunnustati preemiaga Linda Kaljundit, Mari Roosvalti ja Andreas Trossekit. 

Kristjan Raua preemia omistatakse eelmise aasta jooksul valminud või esmakordselt avalikustatud loomingu, kunstiprojekti või -sündmuse eest kunstnikule, kunstiteadlasele või loomingulisele rühmale; erandina võidakse preemia määrata ka varem valminud teoste või elutöö eest. 

Kristjan Raua nimeline aastapreemia on vanim kunstipreemia Eestis – preemiat annavad juba 50 aastat – ehk alates 1973. aastast – ühiselt välja Eesti Kunstnike Liit ja Tallinna Linnavalitsus. Žüriisse kuulusid Kunstnike Liidu volikogu liikmed ja Tallinna linna esindaja. 

Loe preemiatest lähemalt: https://www.eaa.ee/selgunud-kristjan-raua-nimelise-preemia-2024-laureaadid

Kristjan Raua preemiad_Aet Ollisaar_foto_Ilja Matusihis_Tallinna Strateegiakeskus

Kristjan Raua preemia_foto_Ilja Matusihis_Tallinna Strateegiakeskus_2

Fotod: Ilja Matusihis, Tallinna Strateegiakeskus

Kõrgem Kunstikool Pallas
Privaatsuse ülevaade

Privaatsuspoliitika

Kõrgema Kunstikooli Pallas veebilehe külastamine

Kõrgema Kunstikooli Pallas veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda parimat võimalikku kasutuskogemust.

Veebilehe külastamisel piirduvad külastaja kohta kogutavad ja säilitatavad andmed kasutatava arvuti veebilehitseja ja operatsioonisüsteemi tarkvaraversiooniga, millist seadet kasutatakse, külastamise ajaga (kellaaeg, kuupäev, aasta), kui kaua ja millistel veebilehtedel viibitakse ning äratundmine, kui naasete veebisaidile. Veebilehe külastamisel külastaja kohta kogutavaid ja säilitatavaid andmed ei ole võimalik seostada konkreetse isikuga. Kogutud andmeid kasutatakse veebilehe korrektseks toimimiseks ja mugavamaks kasutamiseks ning külastusstatistika tegemiseks, et selle põhjal veebilehte arendada ja veelgi külastajasõbralikumaks muuta.

Küpsised võivad olla loodud ka erinevate väliste teenusepakkujate poolt, kelle abil täiustame veebilehte (näiteks Facebook või Google). Kasutajad loetakse küpsistega nõustunuks, kui veebilehitseja seadistustes on lubatud küpsised. Kui nendega ei nõustuta, siis võivad mõned veebilehe funktsioonid olla piiratud.

Isikuandmete töötlemisest ja teabenõude esitamisest: https://pallasart.ee/korgkoolist/teabenoue-ja-isikuandmed/