Pallas osaleb 16.-19. aprillil virtuaalsel töö- ja haridusmessil
Kõrgema Kunstikooliga Pallas saab tutvuda 16.-19. aprillil toimuval Eesti Töötukassa virtuaalsel messil. Avaneb virtuaalne messiboks ning kõikidel huvilistel on võimalik osaleda ka Pallase infotundides ja aruteludel. Üritus on osalejatele tasuta, infotundidesse ja aruteludele on vaja eelregistreeruda. Registreeru: https://toomess.ee/ee/haridusmaailm/tootoad/
Pallast tutvustavad infotunnid ja arutelud:
16. aprill kl 15:00-16:00 – Tulevik on teos ehk Kõrgema Kunstikooli Pallas 8 eriala tegusaks tulevikuks Kas Sind huvitab loomevaldkond? Märkad põnevaid disaine ja endalgi läheb fantaasia kohe tööle? Tahaksid ise päriselt oma kätega loomingulisi kunsti- või disainiprojekte teha? Kui jah, siis osale meie infotunnis, kus räägime lähemalt Kõrgema Kunstikooli Pallas kaheksast erialast, mida sisseastumiseks vaja on ja mida kõike ägedat meie tudengid õpingute jooksul teha saavad! Infotundi viib läbi Pallase õppeprorektor Lennart Mänd.
17. aprill kl 17:00-18:00 – Kunsti- ja disainitudengid: Kes me oleme? Mis me teeme? Kes meist saavad? Ootame kõiki huvilisi kuulama ja koos arutlema kunsti- ja disainitudengite igapäevaste tegemiste, tuleviku soovide ja eesmärkide ning üldisemalt loomevaldkonna suundade ja trendide üle. Arutlevad Kõrgema Kunstikooli Pallas maalitudeng Gertu, fotograafiatudeng Enlil ning skulptuuriosakonna vilistlane Olger. Kõiki kuulajaid kutsume ka kaasa rääkima ja küsimusi esitama! Arutelul osalevad: Gertu (Pallase maalitudeng), Enlil (Pallase fotograafiatudeng) ja skulptuuriosakonna vilistlane Olger.
18. aprill kl 15:00-16:00 – Käte ja peaga: Kultuuripärandi konserveerimine tänapäeva maailmas. Konserveerimine-restaureerimine on üks imetabasemaid erialasid üldse. Üheaegselt nii äärmuseni käeline ja praktiline ning teisalt täiesti eeterlik ja tundlik. Tegemist on iseseisva tegevusalaga, mis nõuab üsnagi pikaajalist õppimist ja harjutamist vajavaid oskusi. Need oskused erinevad kunstniku, puunikerdaja, arhitekti või skulptori omadest. Sarnaselt nendele peame me oskama kõiki objektide töötlemise võtteid ja nippe, tundma nii tänapäevaseid kui ka muistseid tehnoloogiaid. Aga teisalt peame me oskama seletada oma tegevusi, seostada neid ühiskonna ideede ja mõttemudelitega. Üheaegselt hoiame me käes maali, aga samas ka seda loonud kunstniku pintslit ja tunneme kusagil kukla taga tema pilku. See muudab meie töö ühtaegu kergeks ja raskeks. Kergeks, kuna ma pean jälgima mineviku meistrite samme ja mõtteid, aga samas ka raskeks, kuna meie peame praegu võtma vastutuse nende teoste eest. Infotunnis räägime sellest, kuidas objektidest saab pärand ja kuidas konservaatorid-restauraatorid töötlevad seinamaalinguid, mööblit ja raamatuid. Tulge ja avastage, kuidas meie kõigi panus kultuuripärandi konserveerimisel aitab säilitada mineviku jälgi ja rikastada tuleviku pärandit! Eriala tutvustab Pallase konserveerimise ja restaureerimise suuna juht Kurmo Konsa.
See veebisait kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda teile parimat võimalikku kasutuskogemust. Küpsiste teave salvestatakse teie brauserisse ja see täidab selliseid funktsioone nagu teie äratundmine, kui naasete meie veebisaidile, ja aitab meie meeskonnal mõista, millised veebisaidi jaotised on teile kõige huvitavamad ja kasulikumad.
Rangelt vajalikud küpsised
Rangelt vajalik küpsis peaks olema alati lubatud, et saaksime salvestada teie eelistused küpsiseseadete osas.
Kui keelate selle küpsise, ei saa me teie eelistusi salvestada. See tähendab, et iga kord, kui seda veebisaiti külastate, peate küpsised uuesti lubama või keelama.
3rd Party Cookies
See veebisait kasutab Google Analyticsit anonüümse teabe kogumiseks, näiteks saidi külastajate arvu ja populaarseimate lehtede kohta.
Selle küpsise lubatuna hoidmine aitab meil oma veebisaiti täiustada.
Lubage esmalt rangelt vajalikud küpsised, et saaksime teie eelistused salvestada!