3 näitust Pallase galeriis: Marie Olšáková isikunäitus “Koos / Together”

„3 näitust“
3.-21.05.2022
Galerii Pallas
Avamine teisipäeval, 3. mail kl 17

Galeriis Pallas saab maikuus külastada käesoleva aasta kevadsemestril ERASMUS+ programmi raames Kõrgemas Kunstikoolis Pallas õppinud kolme välisüliõpilase väljapanekut „3 näitust“. Järgneva kolme nädala jooksul jõuavad vaatajate ette Türgi, Tšehhi ja Saksamaa välisüliõpilaste kolm väga erinevat näitust – nendes on näha nende mõtteid, vaateid elule ning midagi, mis paelub ja erutab noort kunstitudengit. Loe lähemalt näitusest siit.

Täna, 10. mail kl 17 avatakse galeriis Pallases õppiva ERASMUSe välisüliõpilase Marie Olšáková isikunäitus “Koos / Together”

Näitusest „Koos / Together“
“Soovin näidata, et meie pole siin ilmas kunagi üksi, isegi kui see vahel nii näib. Palun liigu toas ringi ja peatu igas nurgas. Proovi silme ette manada olukorda, mis tuleneb helidest. Kujuta ette, kui palju inimesi Sinu ümber on ja millised nad välja näevad. Kas Sul on midagi ühist nendega? Kas nad suhestuvad Sinuga mingilgi moel? Kas Sul on nendega ühiseid tegevusi? Kas Sa tunned midagi sind ümbritsevate inimeste vastu? Proovi vastata nendele küsimustele ja võta siis kätte üks nöör. See on just Sinu jaoks ja esindab Sind inimesena. Seo oma nöör kokku teistega vastavalt sellele, kuidas Sa end näituseruumis tunned. Võid teha nöörile sõlme või siduda kokku teistegi nööridega. Midagi pole valesti ja kõik on lubatud.”

Kunstnikust
Minu nimi on Marie Olšáková, kunstnikunimi Maňa. Olen sündinud Brnos Tšehhi Vabariigis ja õpin Brno Tehnoloogia Ülikooli (BUT) Kaunite kunstide osakonnas. Olen kontseptuaalse skulptuuristuudio kolmanda aasta bakalaureuse tudeng. IG: _mahulenka

 

Kaanefotol detail näitusetööst

10.05.2022