3 näitust Pallase galeriis: Anna Maria Blümcke isikunäitus “What I Saw“

„3 näitust“
3.-21.05.2022
Galerii Pallas

Galeriis Pallas saab maikuus külastada 2022. aasta kevadsemestril ERASMUS+ programmi raames Kõrgemas Kunstikoolis Pallas õppinud kolme välisüliõpilase väljapanekut „3 näitust“. Esimese paari nädala jooksul jõudsid vaatajate ette Türgi ja Tšehhi välisüliõpilaste, Diren Demiri ja Marie Olsakova, kaks väga erinevat näitust. I korruse videoruumis oli näha nende mõtteid, vaateid elule ning midagi, mis paelus ja erutas noort kunstitudengit. Loe lähemalt siit.

Tänasest, 17. maist kl 17-st alates saab galeriis Pallas vaadata kolmandat väljapanekut – Saksamaalt pärit välisüliõpilase Anna Maria Blümcke esimest isikunäitust „What I Saw / Mida ma nägin“, mis jääb avatuks 21. maini.

„Näitus on täpselt sellest, mida pealkiri ütleb. Püüan eemaldada survet, mis tuleneb tundest, et iga kord, kui mul on kaamera kaasas, pean looma midagi tähenduslikku, ning proovin fotograafiast taas rõõmu leida. Nii et eksponeeritav on just see, mida ma nägin ja mis juhtus viimase paari kuu jooksul minu kaamera ees olema.“
“Minu nimi on Anna Maria Blümcke. Ma õpin Saksamaal Hannoveris kolmandal kursusel fotoajakirjandust ja dokumentaalfotograafiat.”
IG ria.annama

Väljapanekute „3 näitust“ valmimist juhendas Madis Liplap.

 

 

Näituste valmimist juhendas Madis Liplap.

Lisainfo:
Madis Liplap
Pallase peakunstnik
+372 521 6891
Madis.Liplap@pallasart.ee

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

Kaanefotol detail näituselt

16.05.2022