Pallas tutvustab Tartu jõululinnas oma universumit
Kõrgema Kunstikooli Pallas paviljon Tartu jõululinnas kutsub kõiki avastama imepärast Pallase universumit ning selle fantaasiaküllaseid tähekogusid, mis panevad särama kogu Emajõe Ateena taevalaotuse. Jõululinn ja uisuväljak avatakse Tartu Raekoja platsil 30. novembril. Kõik huvilised saavad jõululinna külastada kuni 5. jaanuarini 2025.
Meie loomingulise galaktika südames seisab Pallas Athena – tarkuse-, käsitöö- ja sõjajumalanna – kes hoiab Päikesesüsteemi kõige kummalisemat asteroidi, Pallast. Selle asteroidi mudel sümboliseerib inspiratsiooni allikat, mis on sama salapärane ja dünaamiline kui tema nimekaim Kõrgem Kunstikool Pallas.
Pallas, Kreeka jumalanna järgi nime saanud universumi suurim uurimata asteroid, on kui meie kujutlusvõime keskpunkt. Nagu Pallase ekstsentriline ja kallutatud orbiit, liigub ka meie loovus teid pidi, mis on ebatavalised, ootamatud ja tihti uutele kokkupõrgetele avatud. Nii nagu asteroid Pallas segab korda Päikesesüsteemi harmoonias, püüame ka meie segada loomingulisi reegleid ja kujundada omamoodi sfääre kunstis ja disainis.
Uudishimuliku taevarändurina saad uurida pallaslikke tähekogusid, mis on kui omaette galaktikad, keereldes ümber meie jumalanna ja peegeldades piiritu loovuse teekonda universumi lõpmatute võimaluste poole.
Tänu sobivale taevakehade liikumisele Linnuteel on osa Pallase universumist veidi rohkem kui kuu jõululinnas nähtav, pakkudes harukordset võimalust avastada seda kummalist ja imepärast maailma. Väljapanekust leiab Kujuri, Maalija, Elektrilise Masina, Sirkli, Kella, Kolmkanna, Uuritsa ja Kameeleoni.
Kõikehõlmav Pallase universum asub aga jätkuvalt Tartu Raekoja platsist väga väheste valgusaastate kaugusel taevakoordinaatidel 58.36942011159274, 26.729634417630713, aadressil Tähe tänav 38B.
Pallase väljapaneku koostajad ja kujundajad on peakunstnik Madis Liplap ja tekstiiliosakonna juhataja professor Aet Ollisaar.
Suudlevate tudengite purskkaevu ümber ehitatud uisuväljak jääb avatuks 2. märtsini.