LAHTISTE USTE PÄEV

Kutsume teid kõiki tutvuma Kõrgema Kunstikooliga Pallas 26. veebruaril!


KAVA

10.30 Pallast ja selle osakondi tutvustav ringkäik
12.15-13.00 Töötoad I
13.15-14.00 Töötoad II

 

TÖÖTOAD

Fotoosakonna fotogrammi töötuba viib läbi 1. kursuse üliõpilane Helena Lehtmets.

Fotogramm on foto, mis on valmistatud valguse toimel ilma fotoaparaadita. Paber kaetakse valgustundliku kihiga nagu nt. nõrk soolalahus, pärast kuivamist aga hõbenitraadilahusega. Kui sellisele paberile asetada esemeid või taimede lehti, tekib paberile pärast vajalikku pikka läbivalgustamist eseme negatiivne siluett.

Maaliosakonnas viib meditatiivse maali töötoa läbi 3. kursuse üliõpilane Triinu Tuul.

Meediadisaini osakonnas valmib ühistööna koomiks, mida viivad läbi 3. kursuse üliõpilased Marko Kekiševi juhendamisel.

Nahadisaini osakonna juhataja prof. Rene Haljasmäe viib läbi köitetöötoa “Märkmiku köitmine”, mille käigus valmib klassikaline jaapani stiilis paberkaaneline märkmik.

Mööbliosakonnas on töötubade asemel võimalik jälgida reaalset õppetööd töökojas. Teise kursuse restaureerimise suuna tudengitel toimub kell 12-16 polstrikursus. Töötubade aegadel on võimalik ka jälgida ruumis 101 slaidiprogrammi, nii restaureerimise kui ka disaini valdkonna valminud töödest.

Skulptuuriosakonna töötoaks on sisseastumise proovieksam modelleerimises. Juhendab 3. kursuse üliõpilane Olger Lehtsaar.

Tekstiiliosakonnas on töötuba “Mustrimeister – kollaažist projitseerimiseni”, mida juhendavad tekstiiliosakonna 4. kursuse üliõpilased Victoria, Maryliis ja Yuuki.

Kuidas tekib üksikutest kujunditest põnev ja isikupärane muster? Töötoas osalejad kogevad mustrite loomise protsessi ideest lõpptulemuseni. Esialgsest mõttest kujundatakse kollaažtehnika abil mustrirapoor ja seejärel saab korduma pandud mustreid modellile projitseerides ettekujutuse, kuidas omadisainitud trükikangas rõivaesemena välja võiks näha.