LAHTISTE USTE PÄEV

Lahtiste uste päev Kõrgemas Kunstikoolis Pallas toimus 26. veebruaril. Täname kõiki, kes meid külastasid ja uute lahtiste uste päevade kohta jagame infot juba tulevikus.


 

26. VEEBRUARIL TOIMUNUD TÖÖTOAD

Fotoosakonna fotogrammi töötuba viis läbi 1. kursuse üliõpilane Helena Lehtmets.

Fotogramm on foto, mis on valmistatud valguse toimel ilma fotoaparaadita. Paber kaetakse valgustundliku kihiga nagu nt. nõrk soolalahus, pärast kuivamist aga hõbenitraadilahusega. Kui sellisele paberile asetada esemeid või taimede lehti, tekib paberile pärast vajalikku pikka läbivalgustamist eseme negatiivne siluett.

Maaliosakonnas viis meditatiivse maali töötoa läbi 3. kursuse üliõpilane Triinu Tuul.

Meediadisaini osakonnas valmis ühistööna koomiks, mida viisid läbi 3. kursuse üliõpilased Marko Kekiševi juhendamisel.

Nahadisaini osakonna juhataja prof. Rene Haljasmäe viis läbi köitetöötoa “Märkmiku köitmine”, mille käigus valmis klassikaline jaapani stiilis paberkaaneline märkmik.

Mööbliosakonnas oli töötubade asemel võimalik jälgida reaalset õppetööd töökojas. Teise kursuse restaureerimise suuna tudengitel toimus polstrikursus. Töötubade aegadel oli võimalik ka jälgida ruumis 101 slaidiprogrammi, nii restaureerimise kui ka disaini valdkonna valminud töödest.

Skulptuuriosakonna töötoaks oli sisseastumise proovieksam modelleerimises. Juhendas 3. kursuse üliõpilane Olger Lehtsaar.

Tekstiiliosakonnas oli töötuba “Mustrimeister – kollaažist projitseerimiseni”, mida juhendasid tekstiiliosakonna 4. kursuse üliõpilased Victoria, Maryliis ja Yuuki.

Kuidas tekib üksikutest kujunditest põnev ja isikupärane muster? Töötoas osalejad kogevad mustrite loomise protsessi ideest lõpptulemuseni. Esialgsest mõttest kujundatakse kollaažtehnika abil mustrirapoor ja seejärel saab korduma pandud mustreid modellile projitseerides ettekujutuse, kuidas omadisainitud trükikangas rõivaesemena välja võiks näha.