<     ALGAVAD KURSUSED

MOEILLUSTRATSIOON – RAKENDUSED DISAINIS, MEEDIAS NING KUNSTIS

Ette valmistamaks juunis toimuvateks kunstikõrgkoolide sisseastumiseksamiteks, toimub Pallases tekstiili- ja moedisaini õpingutega alustajatele suunatud moeillustratsiooni kursus, mida juhendab Eesti kostüümi- ja moekunstnik Anu Samarüütel-Long.
 
Kahepäevane kursus pühendub erinevatele tehnikatele (joonistamine-maalimine-kollaaž-jms), töövahenditele (grafiit-akrüül-tušš-marker-švamm-jms) ja meetoditele, kuidas illustratsioone vastavalt nende funktsioonile rikastada. Tehakse suurel hulgal harjutusi loovprotsessi hoogustamiseks ja uudsete lahenduste leidmiseks. Kursus lõpeb portfoolioga eri valdkondade illustratsioonidest (kollektsiooni kujutamine, eri kangamaterjalide kujutamine, moeillustratsioon kui kunstivorm jne).  
 
Väljastpoolt Tartut tulijatel on võimalik peatuda tasuta Pallas külaliskorteris. Selleks registreerumisel märku anda, kohad on piiratud.
 

Toimumisaeg: 13. ja 14. mai

Ajakava:

13. 00 – 15.00 õppetöö

15.00 – 15.45 lõunapaus

15.450 – 17.45 õppetöö

Koht: Kõrgem Kunstikool Pallas, aadress Tähe 38b, Tartu. 

Koolituse maht: 10,5 akadeemilist tundi / 0,4 EAP

Grupi suurus: 12 kuni 15 osalejat

Maksumus: 105 €Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: A4 ja A3 paber, köitepapp, valik erinevaid pintsleid (lapikud, terava tipuga, erinevas suuruses), väikesed svammid koos käepidemega, harilikud pliiatsid, grafiit, süsi, värvipliiatsid, kurstukumm, veetops, papptaldrikud, pulgaliim, akrüülid, guašid, maalriteip. 

Palume osalejatel kaasas tuua: värvilisi pabereid, akvarellvärvid, eri laiusega markereid, tinti või tuši, värvilisi teipe (kui on), föön tööde kuivatamiseks.

Sihtgrupp: Moe, tekstiili- ja moedisaini õppega alustajad ja enesetäienduse huvilised

Eelnevad oskused kursusel osalemiseks: Huvi moeillustratsiooni ja -disaini vastu 

Kursuse sisukirjeldus:

Saadakse ülevaade inimfiguuri kujutamise põhimõtetest moeillustratsioonis, samuti illustratsiooni kompositsiooni põhimõtetest.

Proovime eri tehnikaid, töövahendeid ja meetodeid, kuidas oma illustratsioone vastavalt nende funktsioonile rikastada. Teeme suure hulga harjutusi  loovprotsessi hoogustamiseks ja uudsete lahenduste leidmiseks. Kursusel valmib hulk eripalgelisi eri fookusega moeillustratsioone, mida on võimalik kasutada oma portfoolios kõrgkooli sisse asutmisel, oma moeillustraatorikarjääri alustamisel.

Õpiväljundid:

Kursuse läbinu:

  • Orienteerub erinevates moeillustratsiooni kasutusvõimalustes ja eri tehnilistes ja esteetilistes nõudmistes, mis eri kasutusviisidega kaasnevad.
  • Omab ülevaadet eri tehnikatest ja töövahenditest ning on teinud nendega rea töid, mida kasutada hiljem inspiratsiooni ja suunismaterjalina.
  • Osalejad saavad suunised, kuidas mitmekülgselt arendada oma originaalset stiili, kuidas kasutada eri illustratsiooni 5. elementi teadlikult oma illustratsioonide taseme tõstmiseks, kuidas stiliseerida oma illustratsioone.
  • Kursusel valmib ka väike portfoolio eri valdkondade illustratsioonidest (kollektsiooni kujutamine, eri kangamaterjalide kujutamine, moeillustratsioon kui kunstivorm jne) 

Kursusel vajaminevad vahendid: Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: A4 ja A3 paber, köitepapp, valik erinevaid pintsleid (lapikud, terava tipuga, erinevas suuruses), väikesed svammid koos käepidemega, harilikud pliiatsid, grafiit, süsi, värvipliiatsid, kurstukumm, veetops, papptaldrikud, pulgaliim, akrüülid, guašid, maalriteip, 

Palume osalejatel kaasas tuua: värvilisi pabereid, akvarellvärvid, eri laiusega markereid, tinti või tuši, värvilisi teipe (kui on), föön tööde kuivatamiseks.

Õppevorm: Praktiline töö

Lõpetamise tingimused: Aktiivne osalemine, portfoolio valmimine kursuse lõpuks (kollektsiooni kujutamine, eri kangamaterjalide kujutamine, moeillustratsioon kui kunstivorm jne). 

Koolituse läbimisel väljastatav dokument: täienduskoolituse tunnistus

Juhendaja: Anu Samarüütel-Long, moeidsainer, illustraator, kunstnik. 
MA moedisain Eesti Riiklik Kunstiülikool (nüüd EKA).
MA naistemood London Saint Martins College. Portfoolio siin.

Registreeru koolitusele

Maksja
Tutvu siin
Tutvu siin
Veendu, et kõik väljad oleks korrektselt täidetud
Info edukalt saadetud