<     ALGAVAD KURSUSED

LINNAILLUSTRATSIOON 

 
Oktoobri lõpus tuleb Pallasesse külla maaliosakonna vilistlane Madli Lavin, kes viib läbi kahepäevase linnaillustratsiooni kursuse. Kursuse eesmärk on tutvustada linnaillustratsiooni kui ühte põnevat illustratsioonipraktika alaliiki. Õpitakse tundma selles valdkonnas tegutsevate kunstnike loomingut, tegema vahet erinevatel stiilidel ja lähenemistel ning neid ka ise oma teostes rakendama. Kursuse lõppeesmärgiks on linnaillustratsioonidega lõõtsaraamatu valmimine.
Oodatud on kõik joonistamis-ja illustratsioonihuvilised!
 

Toimumisaeg: 30. ja 31. oktoober

Ajakava:

30. oktoober

10.00 – 12.00 kursus

12.00 – 12.30 lõunapaus

12.30 – 14.30 kursus

31. oktoobril kestab kursus kuni kell 15.30.

Koht: Pallase maaliosakond, aadress Tähe 38b, Tartu. 

Koolituse maht: 12 akadeemilist tundi 

Grupi suurus: 10 kuni 12 osalejat

Maksumus: 65 €. Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: A2 paber, harilik pliiats, kustukumm, pintslid, veetops. Palume osalejatel ise kaasa võtta guaššid v. akvarellid (hea kui oleks mõlemat), värvilised pliiatsid, plokk tavalisi joonistuspabereid A4 v. A3 suursuses.

Sihtgrupp: Illustratsiooni, kunsti ja joonistamise huvilised/harrastajad. Eelnev joonistuslik/kunsti oskus ei ole oluline. Iga osaleja saab ülesandele läheneda vastavalt oma tasmele ja koos juhendajaga leida just talle sobilik stiil, mida kursusel rakendada.

Eelnevad oskused kursusel osalemiseks:

Eelnevad oskused pole vajalikud, aga osalejad peaksid enne kursuse algust koguma natuke fotomaterjali: pildistama või leidma internetist pilte oma lemmik linna (ei pea olema Tartu, aga kindlasti selline linn, kus ollakse ise käidud) lemmik tänavatest, majadest, akendest, ustest ja kõigest muust sarnasest, mis linna atmosfääriga seotud. Pildid võivad olla lihtsalt telefonis olemas või väljaprinditult kaasas.

Kursuse sisukirjeldus:

Kursuse käigus tutvutakse lähemalt linnaillustratsiooni kui idee ja praktikaga. Tehakse tutvust selles valdkonnas tegutsevate erinevate kunstnike loominguga, stiililiste lähenemiste ja trendidega. Katsetame ka ise majade ja tänavate joonistamisel tabavat pildi komponeerimist, illustratiivset lihtsustamist ning isikupärast stilisatsiooni. Kursuse lõpuks valmib igal osalejal mitmeleheküljeline lõõtsaraamat (accordion book), mille igaüks vastavalt oma käekirja ja visiooni järgides kujundab.

Õpiväljundid:

Kursuse läbinu orienteerub kaasaegse linnaillustratsiooni maastikul, tunneb olulisemaid tegevkunstnikke/illustraatoreid antud valdkonnas, eristab võimalikke stiililisi lähenemisi ja võtteid ning rakendab illustratiivseid töövõtteid ka oma teoste loomisel

Kursusel vajaminevad vahendid: Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: A2 paber, harilik pliiats, kustukumm, pintslid, veetops. Palume osalejatel ise kaasa võtta guaššid v. akvarellid (hea kui oleks mõlemat), värvilised pliiatsid, plokk tavalisi joonistuspabereid A4 v. A3 suursuses.

Õppevorm: Tutvustus, näited, praktiline osa

Koolituse läbimisel väljastatav dokument: täienduskoolituse tõend

Juhendaja: Pallase maaliosakonna vilistlane, vabakutseline kunstnik ja illustraator Madli Lavin 

 

COVID-19 piirangud

Seoses Vabariigi Valitsuse uute piirangutega alates 25. oktoobrist 2021, on täienduskoolitusele pääsemiseks vaja esitada COVID-19 vaktsineerimistõend või tõend COVID-19 läbipõdemise kohta (mitte vanem kui 6 kuud).