<     ALGAVAD KURSUSED

LINNAILLUSTRATSIOON: KARLOVA

 
Taaskord tuleb Pärnust Tartusse külla illustratsioonikunstnik Madli Lavin, kes sedapuhku kutsub vabas õhus joonistama maalilisi Karlova maju.
Kursuse eesmärk on tutvustada linnaillustratsiooni kui ühte põnevat illustratsioonipraktika alaliiki. Õppida tundma selles valdkonnas tegutsevate kunstnike loomingut, teha vahet erinevatel stiilidel ja lähenemistel ning neid ka ise oma teostes rakendada. Kursuse lõppeesmärgiks on linnaillustratsioonidega Tartu linnatänavate tõlgendamine oma visandiraamatu lehekülgedel või leporello kujul.
 
Oodatud on kõik joonistamis- ja illustratsioonihuvilised!

Toimumisaeg: 4. ja 5. august 

Ajakava:

4. ja 5. august:

10.00 – 12.00 kursus

12.00 – 13.00 lõunapaus

13.00 – 17.00 kursus

Koht: Karlova rajoon, Pallase maaliosakond, aadress Tähe 38b, Tartu. 

Koolituse maht: 16 akadeemilist tundi 

Grupi suurus: kuni 12 osalejat

Maksumus: 95 €. Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: guašid, A2 paberid, harilik pliiats, kustukumm, pintslid, veetops.

Palume osalejatel ise kaasa võtta: akvarellid ja akvarellipintslid, värvilised pliiatsid, plokk tavalisi joonistuspabereid A4 või A3 suursuses. NB! Kui osaleja tahab kursuse käigus pigem täita visandiraamatut kui teha lõõtsaraamatut, siis ta peaks kaasa võtma oma visandiraamatu/sketchbooki, mis kannatab lisaks joonistamisele ka guašši/akvarelli. Visandiraamatu formaat vaba.

Sihtgrupp:

Illustratsiooni, kunsti ja joonistamishuvilised/harrastajad. 

Eelnevad oskused kursusel osalemiseks:

Eelnev joonistuslik/kunsti oskus ei ole oluline. Iga osaleja saab ülesandele läheneda vastavalt oma tasmele ja koos juhendajaga leida just talle sobilik stiil mida kursusel rakendada.

Kursuse sisukirjeldus:

Kursuse käigus tutvutakse lähemalt linnaillustratsiooni kui idee ja praktikaga. Tehakse tutvust selles valdkonnas tegutsevate erinevate kunstnike loominguga, stiililiste lähenemiste ja trendidega. Katsetame ka ise majade ja tänavate joonistamisel tabavat pildi komponeerimist, illustratiivset lihtsustamist ning isikupärast stilisatsiooni. Kursuse jooksul täidavad osalejad oma visandiraamatuid natuurist ja otse tänaval joonistatud linnaillustratsioonidega või koostavad oma joonistustestest originaalse ja isikupärase lõõtsaraamatu (accordion book).

Õpiväljundid:

Kursuse läbinu orienteerub kaasaegse linnaillustratsiooni maastikul, tunneb olulisemaid tegevkunstnikke/illustraatoreid antud valdkonnas, eristab võimalikke stiililisi lähenemisi ja võtteid ning rakendab illustratiivseid töövõtteid natuurist joonistades ka oma teoste loomisel.

Kursusel vajaminevad vahendid:

Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: guašid, A2 paberid, harilik pliiats, kustukumm, pintslid, veetops.

Palume osalejatel ise kaasa võtta: akvarellid, pintsleid, värvilised pliiatsid, plokk tavalisi joonistuspabereid A4 või A3 suursuses. NB! Kui osaleja tahab kursuse käigus pigem täita visandiraamatut kui teha lõõtsaraamatut, siis ta peaks kaasa võtma oma visandiraamatu/sketchbooki, mis kannatab lisaks joonistamisele ka guašši/akvarelli. Visandiraamatu formaat vaba.

Õppevorm: Tutvustus, näited, praktiline osa

Koolituse läbimisel väljastatav dokument: täienduskoolituse tunnistus

Juhendaja: Pallase maaliosakonna vilistlane, vabakutseline kunstnik ja illustraator Madli Lavin 

Registreeru koolitusele

Maksja
Tutvu siin
Tutvu siin
Veendu, et kõik väljad oleks korrektselt täidetud
Info edukalt saadetud